Zvířata zaměstnávají českobudějovické strážníky každý den

Kuna uvězněná v uzavřeném dvoře, odchyty několika druhů ptáků, ale i potulné kočky zaměstnaly v posledních dnech českobudějovické strážníky.

V pondělí 6. května krátce po poledni vyjížděla hlídka městské policie vyškolená na odchyt zvířat do Krajinské ulice. Zde se v uzavřeném dvoře objevila kuna, které se přes všechnu snahu nepodařilo vlastními silami uniknout. Strážníkům se jí však zanedlouho podařilo odchytit. Kunu poté předali do rukou příslušného mysliveckého hospodáře.

Kočku procházející se ve stejné době v samém středu sídliště Máj hledali strážníci na oznámení jednoho z místních obyvatel. Kočka se však stihla ztratit v ulicích sídliště.

Zraněného drozda nalezl v neděli 5. května jedenapadesátiletý muž z Českobudějovicka. Převezl ho na služebnu městské policie v ul. Jar. Haška, kde drozda předal do rukou přítomných strážníků. Opeřenec bohužel své zranění nepřežil. Lepší osud čekal další odrostlé mládě ptáka nalezené na Pražském předměstí, které strážníci vypustili do volné přírody.

V sobotu 4. května strážníci zachraňovali mládě poštolky, které bylo nalezeno v areálu jedné z firem v ulici U Sirkárny. Strážníci si z rukou nálezců poštolku převzali a převezli ji do péče zaměstnanců ZOO v Hluboké nad Vltavou. Tamtéž nalezlo domov o několik hodin dříve i plné hnízdo ptáčat spadlé ze stromu v Suchém Vrbném.

Autor: Mgr. Věra Školková