Tisková zpráva

Ve většině případů si ručně vyřizují účty mezi sebou muži. Tentokrát si však vjely do vlasů dvě ženy, které ve středu večer v Suchém Vrbném řešily spor o partnera. Zasáhnout musela hlídka městské policie. Jak se ukázalo, rozjitřené city navíc přiživil alkohol. Napadená žena skončila v rukou zdravotníků, útočnice v rukou policistů.

Z ležícího muže na trávníku za svodidly frekventované městské komunikace se ve středu nad ránem vyklubal unavený stopař. Náhodný svědek v obavě o zdraví muže přivolal hlídku městské policie. Ta šestačtyřicetiletého muže vyprovodila na autobus.

Na pomoc zdravotnické záchranné službě vyráželi v neděli odpoledne českobudějovičtí strážníci. Zdravotníci zde totiž ošetřovali muže po pádu z jízdního kola. Když strážníci u šestašedesátiletého pacienta provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, nestačili se divit. Přístroj ukázal výsledek přes 3 ‰ alkoholu. Případ si převzali přivolaní policisté.

Šestačtyřicetiletému muži se díky bystrému oku a rychlému zásahu hlídky městské policie v sobotu nad ránem nezdařila krádež brašny z odloženého kola v České ulici. Jak se později ukázalo, muž měl již s majetkovou trestnou činností bohaté zkušenosti.

Městská policie České Budějovice se v pátek 10. května zúčastnila Dne s brannými složkami v Novém Vrátě, pořádaného spolkem T.G.M. Nové Vráto, a akce volnočasových aktivit dětí a mládeže BAMBIFEST, pořádané Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje.

Ve čtvrtek 9. května proběhla v areálu Ústředního automotoklubu v ulici Karolíny Světlé dopravní soutěž mladých cyklistů pro žáky 2. stupně základních škol. Soutěž uspořádal Magistrát města České Budějovice, odbor dopravy a silničního hospodářství ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy, Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje, Městskou policií České Budějovice, Úřadem oblastního spolku Červeného kříže České Budějovice, Krajským úřadem Jihočeského kraje, odborem dopravy a silničního hospodářství a s Automotoklubem České Budějovice.

Přívalový déšť, který přišel náhle v pondělí odpoledne, potrápil svými důsledky nejen řidiče v jihočeské metropoli, ale i nevidomého a sluchově postiženého muže. Ten o pomoc požádal městskou policii. Českobudějovičtí strážníci mu ochotně pomohli.

Celostátně hledaný muž se v úterý nad ránem prozradil českobudějovickým strážníkům svým podezřelým chováním. Snažil se totiž vyhnout setkání se strážci zákona a „nenápadně“ se schovával za sloup v podloubí na Náměstí Přemysla Otakara II. Strážníci se k muži vydali zjistit důvod jeho chování. Ten se ukázal hned po lustraci totožnosti třicetiletého muže z Jindřichohradecka v celostátní pátrací databázi s pozitivním výsledkem. Strážníci hledaného muže předali do rukou přivolaných policistů k dalšímu opatření.

 

Společná akce českobudějovické městské policie a oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu, zaměřená na podávání alkoholu nezletilým osobám, poukázala v pátek v noci na tři podnapilé nezletilce.

Dobývání se do zamčených dveří provozovny rychlého občerstvení v Českém Vrbném odhalilo v pondělí nad ránem hlídce českobudějovické městské policie celostátně hledaného mladíka. Ten místo setkání se svou přítelkyní skončil v rukou policistů.

Stránky