Tisková zpráva

Muž fixem malující po zastávce městské hromadné dopravy Želivského vzbudil ve středu večer pozornost jedné místních obyvatelek. Ta neváhala a událost oznámila na tísňovou linku českobudějovické městské policie. Příjezd strážníků na sebe nenechal dlouho čekat. Strážníci osmnáctiletého muže předali do rukou policistů.

Ne zrovna příjemné překvapení zažila v sobotu odpoledne obyvatelka Rožnova. Při příchodu do jednoho pokojů v bytě se na ní totiž díval neznámý had. Ten se při vyrušení schoval za skříň. Žena na pomoc raději přivolala hlídku městské policie. Strážníci se o hada postarali.

Potíže se zákazníkem řešili v neděli brzo ráno zaměstnanci benzinové čerpací stanice v Nádražní ulici. Na pomoc museli nakonec přivolat hlídku městské policie. Pětatřicetiletého agresora nyní čekají potíže se zákonem.

Ve čtvrtek 29. července uspořádala Městská policie České Budějovice akci zaměřenou na bezpečnost cyklistů ve spolupráci se zástupci Týmu silniční bezpečnosti v rámci projektu „Na kole jen s přilbou“. Pro preventivně bezpečnostní akci jsme si vybrali frekventovanou cyklostezku na Sokolském ostrově.

Odložená dámská kabelka s několika lahvemi alkoholu, včetně peněženky a klíčů na lavičce v Mánesově ulici vzbudila v úterý večer pozornost místních obyvatel. Ti v obavě o možnou krádež cizího majetku přivolali hlídku městské policie. Jak se ukázalo, kabelka patřila opodál potácející se ženě v noční košili. Sedmačtyřicetiletá žena přitom tvrdila, že žádnou nevlastní. Nevěděla ani to, jak se zde ocitla. Zbytek noci strávila na záchytné stanici.

Cyklista jedoucí v úterý nad ránem centrem města zjevně nezvládal jízdu a opakovaně z neosvětleného jízdního kola padal. Nebylo divu. Jak o chvíli později zjistila hlídka městské policie, muž se před jízdou notně posilnil alkoholem. Čekají ho potíže se zákonem.

Poškozování cizího majetku čtyřiadvacetiletému muži neprošlo díky bystrému oku městské kamery a rychlému zásahu hlídky městské policie. Důvodem vandalského činu měla být hádka s přítelkyní. Zasahující strážníci měli s podnapilým mužem ještě plné ruce práce. Nakonec ho předali do rukou policistů v poutech.

Muž popíjející alkohol v parku na Suchovrbenském náměstí vzbudil v neděli večer pozornost hlídky městské policie. Strážníci v té době ještě netušili, k jakému zvratu v běžné události dojde.

Útěk pachatelky nedokonané krádeže zboží ze supermarketu na Husově třídě se nezdařil. A to především díky svědkovi události a okamžitému zásahu českobudějovických strážníků. Ti ženu dostihli nedaleko. Prověřením její minulosti se ukázalo, že pětadvacetiletá žena již byla za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech potrestána. Skončila v rukou policistů.

Skupina cca 30 osob, nekontrolovaně vstupující do vozovky u zastávky městské hromadné dopravy v ulici Na Sadech, vzbudila v neděli nad ránem pozornost náhodných svědků. Jeden z nich v obavě o možný střet osob s projíždějícími vozidly přivolal na pomoc hlídky městské policie. Jeden z účastníků večírku skončil v poutech na policejní služebně. Zbytek noci pak strávil na záchytné stanici. Po vystřízlivění čekají čtyřiadvacetiletého muže potíže se zákonem.

Stránky