Tisková zpráva

Nespočítaně skleniček alkoholu v sobotu odpoledne unavilo sedmačtyřicetiletého muže natolik, že při jízdě autobusem usnul na podlaze. Řidiči městské hromadné dopravy se ho bohužel nedařilo probudit. Vyvést muže z dopravního prostředku museli strážníci městské policie. Ti ho eskortovali k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Čtyřiadvacetiletá žena usedla v sobotu nad ránem za volant osobního vozidla. Předtím však vypila nejednu skleničku alkoholu. Poté, co na sídlišti Máj způsobila dopravní nehodu a ujela od ní, řidičku zastavila hlídka městské policie. Žena nadýchala 1,56 ‰ a 1,64 ‰ alkoholu. Skončila v rukou policistů.

Kontroly zaměřené na oprávnění vozidel stojících na vyhrazených parkovištích, parkovištích s placeným provozem i v rozsáhlých parkovacích zónách patří k běžné činnosti strážníků českobudějovické městské policie. Intenzivní kontroly probíhají též každý všední den prostřednictvím 3 vozidel parkovací služby i pomocí kamerového vozidla, které je určeno pro automatickou kontrolu rozsáhlých parkovacích zón. Kontrolní činnost zaměřená na parkování vozidel především v centru města bude nadále probíhat ve zvýšené míře i ve večerních hodinách.

Ve dnech 16. – 17. května se preventisté Městské policie České Budějovice zúčastnili V. ročníku společného výjezdního setkání jihočeských manažerů prevence kriminality v Karlových Varech. Setkání bylo určeno pro zástupce Městských policií, Policie ČR a Krajských úřadů. Organizace celé akce se ujala manažerka prevence kriminality Krajského úřadu Jihočeského kraje, za což jí patří velký dík.

O záchranu muže v ohrožení života se v úterý večer zasloužili strážníci českobudějovické městské policie. A to především díky oznámení jeho kamaráda, kterému dotyčný telefonoval.  Profesionální a rychlý zásah strážníků skončil předáním třiašedesátiletého muže do rukou lékařů.

Nůž v ruce nezletilého chlapce zachytilo v sobotu večer bystré oko městské kamery. Nezletilec zkoušel účinnost nože na cizím majetku do chvíle, než mu ho strážníci odebrali.

Odpolední dýchánek skupinky několika chlapců a dívek u katedrály Sv. Mikuláše ukončila v sobotu hlídka městské policie. Nezletilci ve věku 15 – 17 let si totiž nakoupili plechovky s pivem a usadili se s nimi na lavičku. Případem se bude dále zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Květinové truhlíky a květináče zdobící centrum města denně lákají pozornost vandalů. Někteří z nich se snaží odnést si květiny domů, někteří je dokonce bezdůvodně poškozují. Jeden takový případ řešili v neděli nad ránem českobudějovičtí strážníci na Sokolském ostrově. Pachatelka postihu neušla.

Dubnové výzvy 10 000 kroků pro zdraví se vedle českobudějovické Radnice a Dopravního podniku zúčastnil i desetičlenný tým českobudějovické městské policie. Zájemci z řad strážníků se rozhodli, že tato výzva je pro ně to pravé. Nejenže zúročili své každodenní aktivity, ale svým zapojením do výzvy se snažili podpořit motivaci ke zdravému pohybu každého z nás.

Couvání osobního vozidla celou jednosměrnou ulicí prozradilo řidiče, který za volant nesměl usednout. Sedmačtyřicetiletý muž se později strážníkům svěřil, že hodlal v ulici pouze zaparkovat. Jakmile však spatřil hlídku městské policie, snažil se couváním uniknout setkání. To se mu nepodařilo.

Stránky