Tisková zpráva

Dvojici podezřelou z majetkové kriminality, po které pátrali policisté z jihočeské metropole, se ve středu v noci podařilo vypátrat bystrému oku městské kamery na Sokolském ostrově. Strážníci muže i ženu předali do rukou policistů, a to i s jejich dvěma psy.

Strážník městské policie spolu s asistentkou prevence kriminality odhalili ve středu ráno v obchodním centru na Pražské třídě dva chlapce ve věku 11 a 12 let, kteří měli být již dávno ve škole. Nezletilci se museli vrátit do školních lavic za dozoru svých rodičů.

Narušování veřejného pořádku, koupání v městské kašně, neuposlechnutí výzev strážníků a peprné výrazy na jejich adresu skončily v pondělí nad ránem pro sedmatřicetiletého muže převozem na policejní služebnu. Za několik přestupků proti veřejnému pořádku mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.  

Platný zákaz řízení motorových vozidel zřejmě moc netrápil devětadvacetiletého muže z Českokrumlovska. V sobotu nad ránem přibral k jízdě spolujezdkyni a vydal se do ulic jihočeské metropole. Prozradil se zastavením uprostřed křižovatky a zapínáním výstražných světel. Svědkem jeho zmatečného jednání se však náhodně stala právě projíždějící hlídka městské policie. Odhalení na sebe nenechalo dlouho čekat. Muž skončil v rukou policistů.

Pokus o krádež jízdního kola v přímém přenosu před budovou městské radnice překazila ve středu odpoledne díky bystrému oku městské kamery hlídka městské policie. Teprve osmnáctiletý pachatel skončil v rukou policistů.

Muž ležící před jedním z domů v Nádražní ulici si pravděpodobně cestou z pátečního večírku spletl chodník se svou postelí. Před spánkem si totiž zul i boty, které odložil vedle sebe. Na místě ho nalezla hlídka městské policie. Muž však nebyl po probuzení schopen samostatné chůze ani provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Zanedlouho ulehl na lůžko protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice.

Bez řidičského oprávnění, navíc podnapilý, vyrazil v sobotu nad ránem do ulic jihočeské metropole sedmatřicetiletý muž z Děčínska. Všechny prohřešky proti zákonu zanedlouho prozradil dopravní přestupek. Nedal totiž přednost služebnímu vozidlu městské policie, které projíždělo křižovatkou na Mariánském náměstí. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Městský kamerový dohlížecí systém významně přispívá k úspěšnému odhalování kriminality v ulicích města. O tom se mohl přesvědčit ve čtvrtek nad ránem jeden z návštěvníků nočního města. Tomu se totiž zalíbila dopravní značka, která se mu postavila do cesty v ulici Karla IV. Jeho počin však neunikl bystrému oku městské kamery. Zásah hlídky městské policie na sebe nenechal dlouho čekat. Strážníci muže odnášejícího si dopravní značku zastihli nedaleko. Ten ji musel za dohledu strážníků vrátit na své místo, navíc si vysloužil pokutu za přestupek proti majetku.

Trojici celostátně hledaných osob se během úterního dne podařilo vypátrat v blízkosti českobudějovického nádraží českobudějovickým strážníkům. Mladiství skončili v rukou policistů.

Podezřelý pohyb neznámého muže u odstaveného karavanu v Suchém Vrbném neušel náhodnému svědkovi. Ten na pomoc přivolal hlídku městské policie. Strážníci uvnitř karavanu s rozbitým oknem nalezli devětadvacetiletého muže. Dotyčný chtěl údajně karavan užít k přenocování. Místo toho skončil v rukou policistů.

Stránky