Tisková zpráva

Ničení plotu v Plzeňské ulici dvojicí mužů zaznamenal v sobotu ráno jeden z místních obyvatel. Na místo přivolal hlídku městské policie, která pachatele vandalského činu zadržela. Strážníci celý případ předali do rukou policistů.

Rušení nočního klidu v pátek v noci vyústilo v napadání a urážení strážníků, dvojice agresorů skončila v poutech. Po zjištění jejich totožností na policejní služebně si oba muži od strážníků za své jednání vysloužili pokutu.

Neuplynul ani jediný den, kdy městská kamera zaznamenala další pokus přisvojit si cizí jízdní kolo na Náměstí Přemysla Otakara II. Tentokrát strážníci zadrželi odcizené jízdní kolo v rukou devatenáctiletého muže. Nejenže se mladý muž neobohatil, naopak ještě zaplatí pokutu.

O velkém štěstí mohou hovořit majitelé vozidel, kteří při odchodu z parkoviště ponechali otevřená okna, dveře, nebo dokonce klíče v zámku, a při svém návratu se setkali s nedotčeným majetkem. To však v mnoha případech jen díky poctivým občanům nebo strážcům zákona, kteří nezajištěné vozidlo nalezli dřív, než se stačil o cizí majetek obohatit někdo jiný. Takových případů řešili českobudějovičtí strážníci od konce dubna hned několik.  

Krádež kola v přímém přenosu zaznamenala ve středu v podvečer městská kamera na Náměstí Přemysla Otakara II. Po stopách pachatele se okamžitě vydala hlídka městské policie. Muže ujíždějícího na odcizeném jízdním kole dostihla v ulici Na Zlaté stoce. Strážníci muže předali policistům v poutech. Jízdní kolo se tak díky bystrému oku městské kamery i rychlému zásahu strážníků dostane zpět do rukou jeho právoplatného majitele.

Strážník ve svém osobním volnu nalezl elektronický přístroj v hodnotě několika desítek tisíc korun. Díky němu se věc opět setkala se svým majitelem.

Obava ze svého podnapilého partnera kopajícího do dveří bytu přiměla v pátek večer jedenatřicetiletou ženu z Českých Budějovic přivolat na pomoc hlídku městské policie. Šestatřicetiletý muž skončil den pobytem na protialkoholní záchytné stanici.

Šestatřicetiletého celostátně hledaného muže z Českých Budějovic se v sobotu večer podařilo vypátrat českobudějovickým strážníkům v centru jihočeské metropole. Muž se však bránil svému osudu. Strážníci ho předali policistům v poutech.

Muž ležící v čekárně na Jižní zastávce v úterý odpoledne nelibě nesl probuzení strážníky městské policie. Na jejich hlavu se snesla řada urážek i výhrůžek ublížením na zdraví. Odmítnutí prokázat svou totožnost pro muže skončilo nasazením pout a převozem na policejní služebnu. Šestačtyřicetiletý muž z Jindřichohradecka se nyní bude zpovídat z několika přestupků.

Srnec bezradně pobíhající v uzamčené zahradě vzbudil ve středu odpoledne pozornost jednoho z obyvatel městské části Rožnov. Na pomoc vyjížděli strážníci městské policie i hasiči. Srnec se nakonec v pořádku dostal zpět do volné přírody.

Stránky