Tisková zpráva

V úterý 30. června v deset hodin večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Bezdrevská. Strážníci si zde všimli osobního automobilu Renault, které mělo stažená všechna okna. Strážníci k vozidlu přistoupili a zjistili, že uvnitř se nacházel spící muž. Záhy se ukázalo, že po šestatřicetiletém muži z Liberce bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníci muže předvedli na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl předán policistům k dalšímu opatření.

V pátek 26. června krátce před čtvrtou hodinou odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení, kdy mělo dojít k pokousání psem v ulici Fr. Ondříčka. Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Ke strážníkům se na místě přihlásila oznamovatelka se synem, který měl viditelné poranění na prstu ruky. Kousnutí mu měla způsobit čivava, když si jí chtěl pohladit. Majitelka psa měla odmítnout ukázat očkovací průkaz a měla tvrdit, že pes není očkován proti vzteklině. Dále přestala s poškozenými komunikovat.

V sobotu 27. června v půl páté odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení o muži, který vysvlečen do půl těla řídil provoz v křižovatce ulic F. A. Gerstnera a Mánesova.

V úterý 23. června krátce před devátou hodinou večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Otakarova. Strážníci díky místní znalosti věděli, že by zde mohl zdržovat šestadvacetiletý muž, který byl v hledáčku Policie ČR. Po muži bylo totiž vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníkům se po krátké době podařilo hledaného muže skutečně najít. Po ověření totožnosti byl muž strážníky předveden na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl předán policistům k dalšímu opatření.

V neděli 21. června v půl osmé večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o dvojici mladíků, kteří měli odpalovat pyrotechniku u cyklostezky poblíž Nového mostu. Zvuky měly připomínat střelbu a byly tak hlasité, že rušily obyvatele v okolí.

Poctiví lidé stále ještě existují. V pátek krátce po poledni se o tom mohli přesvědčit českobudějovičtí strážníci, a hlavně majitel ztraceného notebooku.

Ve čtvrtek 18. června v půl šesté v podvečer přijalo operační středisko městské policie oznámení o trojici podnapilých osob bez domova, která se měla nacházet u obchodního domu v ulici J. Boreckého.

Strážníci v Českých Budějovicích získali informace o hledaném muži, který se měl pohybovat po sídlišti Máj. Po pár minutách se hlídce muže podařilo skutečně najít. Byl předán policistům.

Českobudějovičtí strážníci zasahovali v pondělí 15. června krátce před čtvrt na deset večer v jednom z baru na Pražské třídě. Dle oznámení se zde měl nacházet podnapilý muž, který měl obtěžovat ostatní hosty a měl mít s sebou nezletilé dítě.

Stránky