Tisková zpráva

Zakročit proti agresivnímu devětačtyřicetiletému muži museli ve čtvrtek odpoledne českobudějovičtí strážníci. Zjevně podnapilý muž měl totiž hrubými výrazy napadat dvě ženy, které se s ním náhodně setkaly u dveří domu v Nové ulici. Hrubé výrazy se však snesly i na adresu zasahujících strážníků. Nakonec přerostly i v pokus o jejich fyzické napadení. Strážníci muže předali do rukou zdravotnického personálu v českobudějovické nemocnici v poutech.

Nerovný souboj dvou mužů s viditelně slabším soupeřem na Náměstí Přemysla Otakara II. neušlo v pondělí pozdě večer bystrému oku městské kamery. Proti dvěma útočníkům na útěku okamžitě zasáhly hlídky městské policie. Dva muže ve věku dvaadvaceti let z Českobudějovicka strážníci předali do rukou policistů. Zranění napadeného muže si vyžádalo lékařské ošetření.

Čtyřiatřicetiletý muž z Příbramska, značně posílený alkoholem, procházel v neděli v noci městskou čtvrtí Čtyři Dvory. Přitom se mu do cesty připletlo několik popelnic na bioodpad, které skončily na zemi. Jeho jednání však mělo svědka. Ten na pomoc přivolal hlídku městské policie. Vandalský kousek pachateli neprošel.

Dvaatřicetiletý muž z Českých Budějovic si na své tučné konto připsal další křížek se zákonem. V pátek odpoledne ho totiž českobudějovičtí strážníci přistihli s kradeným jízdním kolem. Kolo zn. X-Fact se tak díky strážníkům dostane zpět do rukou jeho majitele. Muž podezřelý z krádeže skončil v rukou policistů.

Dvaatřicetiletý muž z Českých Budějovic si na své tučné konto připsal další křížek se zákonem. V pátek odpoledne ho totiž českobudějovičtí strážníci přistihli s kradeným jízdním kolem. Kolo zn. X-Fact se tak díky strážníkům dostane zpět do rukou jeho majitele. Muž podezřelý z krádeže skončil v rukou policistů.

Popíjení alkoholu skupinkou osob včetně nezletilých dětí odhalila ve středu večer městská kamera v parku na Sokolském ostrově. Případem se budou dále zabývat sociální pracovníci. Dvě ženy ve věku devatenácti a dvaceti let si za nedodržování krizového opatření odnesli od strážníků pokutu.

Čtyři hudebníci se saxofonem, bubínkem, trumpetou a kytarou v úterý odpoledne vesele vyhrávali kolemjdoucím na Sokolském ostrově. Za normálních okolností by jejich vystoupení bylo zcela jistě příjemným zážitkem, krizové opatření však v současné době tyto aktivity zakazuje. Strážníci si od hudebníků vyslechli zajímavé vysvětlení.

Dvaapadesátiletá žena po náhlém vybití baterií v elektrickém invalidním vozíku při venčení svých dvou psů zůstala několik kilometrů od domova bez šance na návrat domů vlastními silami. Prosbu o pomoc přijalo v úterý v poledne operační středisko městské policie. Strážníci ženu i její psy pomohli dopravit se zpátky domů.

Dva podnapilí cizinci si v době zákazu nočního vycházení přihýbali alkoholu u benzinové čerpací stanice na sídlišti Máj. Strážníci na místě zastihli pouze jednoho z nich. Osmadvacetiletý Ukrajinec se však zjevně domů vydat nehodlal. Za hlasité pokřikování a narušování veřejného pořádku si vysloužil převoz v poutech na služebnu cizinecké policie.

Dva nezletilí chlapci posedávali ve čtvrtek v noci u benzinové čerpací stanice v ulici Milady Horákové. Před sebou měli lahev s pivem a ani jeden z nich neměl nasazenou roušku. Dvojici porušující i zákaz vycházení odhalila hlídka městské policie. Mladíci sice nejprve zapírali popíjení alkoholu, to se však vzápětí spolehlivě prokázalo. Orientační dechová zkouška na alkohol u nich ukázala výsledek 1,34 ‰ a 1,14 ‰. Oba chlapce si převzali rodiče.

Stránky