Ztráta mobilního telefonu odstartovala pátrací akci po nezvěstném muži

Zvláštní příběh se šťastným koncem řešili českobudějovičtí strážníci ve středu 6. listopadu. Obavy matky o zdraví svého pětadvacetiletého syna odstartovala ztráta jeho mobilního telefonu. Muž se nakonec v pořádku vrátil domů.

Ve středu 6. listopadu krátce po třetí hodině ranní přijalo operační středisko městské policie žádost o pomoc z tísňové linky 112. Sem právě telefonovala žena z Karlovarska, že má obavy o zdraví svého syna studujícího v jihočeské metropoli. Když totiž žena vytočila číslo jeho mobilního telefonu, po přijetí hovoru uslyšela blíže neurčené výkřiky a snad i volání o pomoc. Další pokusy o spojení byly marné. Žena se však nevzdala a číslo vytáčela dál. Hovor nakonec přijal neznámý muž, který se ženě svěřil, že mobilní telefon nalezl na Sokolském ostrově. Po domluvě s operátorem z tísňové linky 112 pak třiadvacetiletý muž z Jindřichohradecka nalezený telefon odevzdal hlídce městské policie.

Tím však případ nekončil. Operační středisko i hlídky městské policie totiž mezitím začaly pátrat po majiteli ztraceného telefonu. Pátrání po mladém muži v jeho studentském bydlišti, ve zdravotnických zařízeních, ani ulicích města však nepřineslo ovoce. Pátrací akci nakonec ukončila matka hledaného muže. Ten se totiž mezitím vrátil domů. Šťastná matka poděkovala strážníkům za pomoc, nalezený mobilní telefon si z rukou strážníků vyzvedl ještě téhož dne samotný majitel.

Autor: Mgr. Věra Školková