Zraněný muž ohrožoval zdravotnici, zasáhnout museli strážníci

V úterý odpoledne vzbudila pozornost návštěvníků parku Na Sadech potyčka dvou mužů. Jeden z nich přitom pravděpodobně utržil několik ran do obličeje. Se svým zraněním musel být převezen do českobudějovické nemocnice. Jeho agresivní chování v průběhu lékařského ošetření si však vyžádalo zásah strážníků.

Na oznámení o potyčce dvou mužů v parku Na Sadech vyjížděla hlídka městské policie v úterý 28. listopadu krátce před čtvrtou hodinou odpolední. Strážníci na místě nalezli jim známou skupinu zjevně podnapilých mužů bez domova, z nichž jeden měl krvácivé zranění v obličeji. Na dotaz strážníků, jak k němu přišel, se však rozhodl zapírat. Nikdo z přítomných náhle o žádném vyřizování účtů mezi nimi nevěděl.

Strážníci na místo mezitím přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která zraněného muže převezla k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Sem ho doprovázeli i strážníci. Krátce po započetí vyšetření bylo zřejmé, že jejich přítomnost je zde skutečně potřebná. Devětadvacetiletý muž z Českobudějovicka se totiž začal bránit a ohrožovat ošetřující zdravotnici. Na výzvy strážníků nereagoval, naopak zdravotnici ještě začal častovat vulgárními nadávkami. Jakmile strážníci zasáhli, muž se postavil i proti nim a snažil se je prudce odstrčit. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit služební pouta. V těch ho po skončení vyšetření doprovodili k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Devětadvacetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková