Ženu cestující vlakem překvapil had lezoucí po závěsu

Pozdvižení ve vlaku jedoucím na trase Plzeň – Brno a následné zdržení odjezdu ze zastávky v Českých Budějovicích měl na svědomí had lezoucí po závěsu kupé. Jednalo se naštěstí o nejedovatou Korálovku sedlatou. Žena sedící v kupé s hadem přivolala okamžitě pomoc. Na nádraží v Českých Budějovicích zasáhli českobudějovičtí strážníci.

V neděli 28. dubna krátce před osmou hodinou ráno vyjížděla hlídka městské policie speciálně vyškolená na odchyt zvířat na vlakové nádraží. Ve vlaku jedoucím směrem na Brno totiž žena sedící v jednom kupé spatřila hada lezoucího po okenním závěsu. Kvůli zásahu musel být pozdržen plánovaný odjez dotyčného vlaku do doby, než bude had odchycen. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o nejedovatou Korálovku sedlatou. Hada se jim zakrátko podařilo odchytit. Korálovku pak převezli do ZOO v Hluboké nad Vltavou. Statečná žena, která užovkovitého hada ve svém kupé nalezla, naštěstí neutrpěla žádnou újmu a pokračovala v cestě. Jak se dotyčný plaz do vlaku dostal, se bohužel zjistit nepodařilo.

Strážníci měli však i nadále napilno. O necelou hodinu později odchytávali dva koně volně pobíhající v areálu Jihočeské univerzity v Branišovské ulici. Koně, kteří utekli z nedaleké ohrady, se jim podařilo během několika minut předat do rukou příslušného zaměstnance univerzity.

Autor: Mgr. Věra Školková