Ženě po pádu z elektrokoloběžky poskytoval první pomoc i jeden ze strážníků

Svědkem pádu ženy jedoucí na elektrokoloběžce Novou ulicí se v sobotu odpoledne stal strážník městské policie. Neváhal a spolu s ostatními přítomnými svědky okamžitě poskytl zraněné ženě první pomoc. Krvácivé zranění v oblasti hlavy si vyžádalo rychlý zásah zdravotnické záchranné služby a převoz zraněné ženy do českobudějovické nemocnice. Dalším šetřením celého případu se nyní zabývají policisté.

V souvislosti s tímto případem nabádáme cyklisty, aby především při jízdě na rychle jedoucích elektrokolech nebo elektrokoloběžkách užívali cyklistickou přilbu. Zákon sice tuto povinnost pro osoby starší 18 let neukládá, myslete však na to, že chráníte především sami sebe. Při jízdě o rychlosti mnohdy vyšší než 20 km/hod. hrozí velké riziko pádu nebo kolize s ostatními účastníky silničního provozu. Proto při pohybu v silničním provozu dbejte nejen na vlastní bezpečnost, ale i bezpečnost ostatních. Buďte ohleduplní, dodržujte dopravní značky a pravidla silničního provozu. Jen tak předejdete případnému neštěstí, které se může stát v několika vteřinách. A čas nelze vrátit zpátky.

Českobudějovičtí strážníci se v ulicích města kromě dalších úkolů zaměřují i na dodržování pravidel silničního provozu cyklisty. Této činnosti se budou věnovat i nadále.

Autor: Mgr. Věra Školková