Žena zuřivě kopala do dveří bytu, skončila v poutech

Obyvatelé jednoho domu v ulici Milady Horákové na sídlišti Máj zažili rušné dopoledne. Pozdvižení zde způsobila žena, jejíž hlasitý křik a bouchání do dveří jednoho z bytů přiměl sousedy přivolat na pomoc strážníky.

V půl jedenácté dopoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o ženě, která se násilím domáhá vstupu do dveří jednoho z bytů. Strážníci na místě zastihli nejen agresivní ženu, ale i manželský pár ze sousedství, který se marně snažil ženě v jejím počínání zabránit. Žena však byla zřejmě pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Nereagovala ani na zákonné výzvy strážníků, aby svého jednání zanechala, a dál útočila na zavřené dveře. Strážníci se od ní mezitím dozvěděli, že v tomto bytě bydlí, ale její druh jí odmítá pustit dovnitř. Žena nedala strážníkům šanci dopátrat se celé pravdy a zjednat nápravu. Její agresivní jednání donutilo strážníky použít proti ní donucovací prostředky a později i služební pouta. Osmadvacetiletou ženu přitom omezení pohybu rozzlobilo tak, že začala s verbálním napadáním strážníků. Orientační dechovou zkoušku na alkohol odmítla s peprnými nadávkami.

Žena nakonec skončila na lůžkovém oddělení protialkoholní záchytné stanice. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Dalším šetřením celé věci se bude zabývat správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková