Žena vyběhla proti služebnímu vozu městské policie s rozpřaženýma rukama, zvala je na podívanou

Ve čtvrtek v noci se hlídka městské policie na sídlišti Máj setkala s ženou, která přibíhala s rozpřaženýma rukama proti jedoucímu služebnímu vozidlu. Za výkřiků, že se mají strážníci dívat, jak bude běhat po zaparkovaných vozidlech, pobíhala po vozovce. Žena za urážek na adresu strážníků skončila nejprve na policejní služebně, poté v rukou zdravotníků. Po vystřízlivění se bude zpovídat z několika přestupků.  

Ve čtvrtek 15. září krátce před jednou hodinou v noci prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na sídlišti Máj. V Branišovské ulici strážníci náhle spatřili ženu, která proti služebnímu vozidlu přibíhala s rozpřaženýma rukama a hlasitými výkřiky. Strážníci si následně od zjevně opilé ženy vyslechli nabídku, aby se dívali, jak bude běhat po zaparkovaných vozidlech. Na opakované výzvy strážníků k prokázání totožnosti však dotyčná nereagovala. Strážníci proto rozhodli o jejím předvedení na policejní služebnu. Žena však odmítala nastoupit do služebního vozidla, strážníci jí museli na obvodní oddělení Policie ČR převézt ve služebních poutech. Přítomným policistům se podařilo zjistit, že se jedná o sedmačtyřicetiletou občanku z Českých Budějovic. Celý zákrok přitom provázely vulgární urážky na adresu strážníků. Provedená orientační dechová zkouška na alkohol u ženy ukázala výsledek 2,12 ‰. Žena byla za asistence strážníků převezena zdravotnickou záchrannou službou do českobudějovické nemocnice.  

Sedmačtyřicetiletá žena se bude po vystřízlivění zpovídat nejen z přestupku rušení nočního klidu, ale i z přestupků neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková