Žena si počkala na svou sokyni před barem a napadla ji

Páteční noc si dvě ženy vybraly k vyřizování svých účtů. To však teprve potom, co se značně posilnily alkoholem v jednom z barů v centru města.

Krátce před půl dvanáctou v noci vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o ležící ženě před jedním z restauračních podniků v Krajinské ulici. Strážníci na místě nalezli dvě ženy, z nichž jedna ležela na těle druhé a násilím ji držela na zemi. Strážníci útočnici vyzvali, aby vstala a ženu pustila. Ta však odmítala uposlechnout jejich výzev a pokusila se o výpad i proti zasahujícím strážníkům. Strážníci museli proti ženě použít donucovací prostředky a nasadit jí služební pouta.

Vysvětlení celé události se ukázalo vzápětí. Obě ženy shodně uvedly, že důvodem jejich potyčky byl spor o partnera jedné z nich. Hádka mezi ženami začala již uvnitř baru a byla důvodem, proč byla útočnice z podniku vyvedena zdejším zaměstnancem. Žena se však rozhodla ve vyřizování účtů se svou sokyní pokračovat a počkala na ni přede dveřmi baru. Dalšího sledu událostí již byli svědky přítomní strážníci.

Strážníci u obou žen následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Dvaadvacetiletá útočnice nadýchala 1,86 ‰, napadená šestadvacetiletá žena dokonce 2 ‰ alkoholu. Ta naštěstí neutrpěla žádné zranění ani žádnou škodu na majetku a rozhodla se, že proti své sokyni nebude činit žádné kroky. Strážníci útočnici sejmuli pouta a dohlédli na to, aby se z místa bez dalšího incidentu odebrala.

Autor: Mgr. Věra Školková