Žena seděla jako socha na předzahrádce restaurace, nadýchala téměř 4 ‰ alkoholu

Devětadvacetiletá žena se v pátek v poledne usadila na předzahrádku jedné z restaurací na Husově třídě. Od obsluhy restaurace nic nežádala. Nebyla totiž schopna jakékoliv komunikace. S téměř 4 ‰ alkoholu v dechu skončila na protialkoholní záchytné stanici. V loňském roce se strážníci s dotyčnou ženou setkali v podobných případech hned šestkrát. Pětkrát z toho jí čekal pobyt na lůžku protialkoholní záchytné stanice.

V pátek 7. září krátce po poledni vycházela hlídka asistentů prevence kriminality z ulice Jaroslava Haška a zamířila na Husovu třídu. Zde ji oslovil jeden ze zaměstnanců místní restaurace a požádal asistenty o pomoc s podivně chovající se ženou. Ta se již před delší dobou usadila na předzahrádku restaurace a odmítala s kýmkoliv komunikovat. Asistenti prevence kriminality na místo přivolali hlídku městské policie.

Jakmile strážníci u devětadvacetileté ženy provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, důvod jejího podivného chování byl jasný. Žena totiž nadýchala bezmála 4 ‰ alkoholu. Strážníci jí následně převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Autor: Mgr. Věra Školková