Žena se zákazem řízení vezla osobním vozem svého syna

Čtyřiačtyřicetiletá žena usedla v sobotu večer za volant osobního vozidla, a to i přes skutečnost, že jí byl uložen zákaz řízení motorových vozidel. Sebou navíc přibrala svého osmiletého syna. Její důvody, proč zákaz porušila, však neobstály. Žena skončila v rukou policistů.

V sobotu 6. června v půl desáté večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Vltava. Na kruhovém objezdu v ulici J. Boreckého strážníci spatřili vozidlo zn. Škoda, vyjíždějící od obchodního centra. Při spatření řidičky vozidla strážníci zbystřili. Tvář ženy za volantem jim totiž nebyla neznámá. Podezření, že žena řídí bez řidičského oprávnění, se okamžitě rozhodli prověřit. Jak se ukázalo, jejich domněnka byla správná. Žena se sice snažila strážníky přesvědčit, že řidičský průkaz zapomněla doma, s tím však neuspěla. Strážníci v registru řidičů zjistili, že byl ženě vysloven zákaz řízení motorových vozidel a žádný řidičský průkaz v současné době nevlastní. Žena se však nevzdávala. Údajně vezla svého syna z důvodu bolesti ucha do zdravotnického zařízení. Když však strážníci ženě nabídli pro jejího syna přivolání zdravotnické záchranné služby, žena rychle obrátila.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která ženě zakázala další jízdu. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie Čtyři Dvory. Čtyřiačtyřicetiletou ženu z Českobudějovicka čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Autor: Mgr. Věra Školková