Žena se snažila chytit toulavého psa, ten jí zranil

Volně pobíhající pes v Pekárenské ulici vzbudil pozornost náhodných kolemjdoucích. Ti se ho snažili odchytit. Pes se však ohnal zuby a přítomné ženě způsobil lehké zranění na rukou. Psa nakonec odchytili strážníci. Nyní ho čeká v městském útulku veterinární vyšetření.

Ve čtvrtek 31. ledna v půl dvanácté v noci vyjížděla hlídka městské policie vyškolená na odchyt zvířat do Pekárenské ulice na oznámení o volně pobíhajícím psovi. Strážníci na místě zastihli ženu s krvácejícím zraněním na rukou. Dvaatřicetiletá žena z Jindřichohradecka popsala, že se snažila psa sama odchytit, ten se však po ní ohnal zuby. Lékařské ošetření žena odmítla. Kříženec černé barvy přitom po celou dobu pobíhal kolem a štěkal. Strážníkům se ho podařilo zakrátko odchytit. Pes neměl žádné identifikační znamení, proto ho strážníci převezli do městského útulku. Zde podstoupí veterinární vyšetření na vzteklinu. Potvrzení o výsledku vyšetření poté obdrží zraněná žena.  

V pátek 1. února se v městském útulku přihlásila majitelka výše uvedeného psa. Jednalo se o strážníkům dobře známou devětadvacetiletou ženu z Táborska, která dlouhodobě pobývá v Českých Budějovicích. Jak žena doložila očkovacím průkazem, pes byl proti vzteklině pravidelně očkován. V souvislosti s nařízením veterinární lékařky o karanténě psa trvající do 4. února však strážníci ženě psa nevydali. Žena se s ním shledá až v pondělí, kdy bude provedeno poslední veterinární vyšetření. Za přestupek podle zákona na ochranu zvířat proti týrání hrozí nyní devětadvacetileté ženě pokuta až 50 tisíc korun. Navíc bude muset uhradit náklady vynaložené na veterinární vyšetření.

Autor: Mgr. Věra Školková