Žena překvapila pachatele při krádeži jízdního kola

Pachatele krádeže jízdního kola v neděli ráno překvapila žena, která byla náhodným svědkem jeho trestné činnosti. Muž sebral jízdní kolo stojící před jedním z domů v Jírovcově ulici a s kolem na zádech kvapem odcházel. To však ještě nevěděl, že jeho počínání nezůstalo utajeno. Jakmile došel na úroveň zastávky autobusu v Pekárenské ulici, upadl mu z neseného kola blatník. Když ho svědkyně celé události na tuto skutečnost upozornila a navíc dodala, že již na místo přivolala městskou policii, muž kolo zahodil a dal se na útěk.

Žena na místě setrvala až do příjezdu strážníků a celou událost jim popsala. Strážníci zjistili, že zjevně hodnotné jízdní kolo značky Hurricane má uzamčené zadní kolo lankovým zámkem. O několik minut později se na místo dostavil německy mluvící muž, který tvrdil, že je majitelem dotyčného kola. Údajně jej nechal stát před domem v Jírovcově ulici, když vzápětí zjistil, že kolo zmizelo. Vydal se proto po jízdním kole pátrat. To se čtyřiapadesátiletému občanovi z Německa vrátilo díky poctivé ženě, které nebyl osud právoplatného majitele kola lhostejný.

Žena strážníkům popsala pachatele krádeže jako muže romské národnosti menšího vzrůstu, na sobě měl modré tepláky a tmavou mikinu s kapucí přes hlavu se žlutými znaky. Zvláštním znakem by měly být nápadně nehezké ruce.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Autor: Mgr. Věra Školková