Žena potácející se na Náměstí Přemysla Otakara nadýchala 2,33 ‰ alkoholu

Žena potácející se na okraji chodníku a vykonávající svou potřebu na Náměstí Přemysla Otakara II. vzbudila ve čtvrtek po poledni pozornost hlídky městské policie. Jedenačtyřicetiletá žena nadýchala 2,33 ‰ alkoholu. Zbytek dne strávila na lůžku záchytné stanice. Tím však pro ni případ nekončí.

Ve čtvrtek 18. listopadu krátce před půl jednou odpoledne prováděla pěší hlídka městské policie kontrolu Náměstí Přemysla Otakara II. V blízkosti pasáže do prodejní galerie strážníci spatřili ženu močící na chodník. Ta se poté zvedla a potácela se na okraji chodníku. Hrozící pád pod kola projíždějících vozidel strážníci odvrátili odvedením ženy do bezpečné vzdálenosti od vozovky. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u ní ukázala výsledek 2,33 ‰. Strážníci proto rozhodli o jejím převozu na protialkoholní záchytnou stanici, kde ženu předali do rukou zdravotnického personálu.

Jedenačtyřicetiletá žena se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku veřejného pohoršení. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková