Žena popíjela na ulici, skončila na záchytné stanici

Ve středu odpoledne se dvě ženy rozhodly oslavovat. Místo k oslavě si však nezvolily příliš šťastně. Jejich polehávání na chodníku a popíjení alkoholu před vchodem do prodejny potravin v Rožnově vzbudilo pohoršení kolemjdoucích. Ti na místo přivolali strážníky.

Ve středu 27. prosince krátce po druhé hodině odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o dvou podnapilých ženách polehávajících na chodníku na Lidické třídě. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že jedna z přítomných žen není téměř schopna chůze. Její společnice byla schopna sama odejít, proto na výzvu strážníků místo opustila.

Druhá žena odmítala předložit strážníkům své doklady a pouze nesrozumitelně vykřikovala. S provedením orientační dechové zkoušky na alkohol však souhlasila. Nadýchala bezmála 3 ‰. Strážníci následně ženu převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Její totožnost museli ověřit až přivolaní policisté. Jedenatřicetiletá žena z Českých Budějovice se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Autor: Mgr. Věra Školková