Informace MP

Na základě Usnesení Vlády ČR o přijetí krizového opatření s účinností od 12. října 2020 od 00:00 hod. do 25. října 2020 do 23:59 hod. upravila Městská policie České Budějovice úřední hodiny přestupkového oddělení v ulici Jar. Haška 2:

Pondělí 8:00 - 13:00 hod.
Středa 12:00 - 17:00 hod.

Úřední hodiny služebny v ulici Ant. Barcala jsou zrušeny.

Všichni českobudějovičtí strážníci prošli školením o poskytnutí první pomoci a resuscitace. Strážníci se během své služby nezřídka kdy setkávají s nejrůznějšími úrazy či s náhlými změnami zdravotního stavu. K těmto událostem se poměrně často dostávají jako první, a proto je naprosto nezbytné, aby dokázali před příjezdem záchranářů poskytnout pomoc na profesionální úrovni.

Dobrý den, 

chtěl bych poděkovat dvěma Městským policistům, kteří měli noční službu ze 14. 9. na 15. 9. 2020. Svojí všímavostí, vynikajícím přístupem ke svým povinostem a ochotou, objevili a přivezli mojí RZ.

S pozdravem

K.K.

21. srpna 2020 se v obchodním centru IGY uskutečnil druhý ročník největších crossfitových závodů městských policií, složek IZS a Armády v České republice.

Českobudějovičtí strážníci pozvali své kolegy a o silnou konkurenci nebyla nouze. Divákům se představilo hned dvacet týmů z celé České republiky. Jednalo se tříčlenné týmy ze zásahových jednotek, policistů z hlídkové i pořádkové služby, AČR, městských policií, vězeňské služby, hasičského záchranného sboru i záchranné služby.

ÚŘEDNÍ HODINY NA SLUŽEBNĚ MĚSTSKÉ POLICIE ČESKÉ BUDĚJOVICE V ULICI J. HAŠKA 2 BUDOU OD PONDĚLÍ 20. 4. 2020 OBNOVENY NÁSLEDUJÍCÍM ZPŮSOBEM:

PONDĚLÍ     8:00 - 17:00

ÚTERÝ         ZAVŘENO

STŘEDA       8:00 - 17:00

ČTVRTEK     ZAVŘENO

PÁTEK          ZAVŘENO

Městská policie České Budějovice reaguje na vyhlášený nouzový stav v souvislosti s nemocí COVID -19. V případě, že naleznete za stěračem vozidla Vyrozumění o porušení pravidel, lze toto vyrozumění vyřešit na přestupkovém oddělení městské policie do jednoho týdne po ukončení nouzového stavu na území ČR.

To znamená: pokud bude stav nouze trvat např. do 16. dubna 2020 je možné přijít dořešit přestupek v době od 17. 4. 2020 do 24. 4. 2020.

Aktuální informace v souvislosti s výskytem koronaviru najdete ZDE.

 

Informace pro osoby, které přicestovaly ze zahraničí !!!

Informace k výskytu nového koronaviru:

Bez ohledu na to, odkud jste přicestovali nebo zda máte nebo nemáte zdravotní potíže, dodržujte obecné zásady, které mohou zabránit přenosu infekčních onemocnění.

Po roce je opět na čase Vás pozvat na největší crossfitové závody městských policií a složek IZS v České republice, které jsou pod morální záštitou primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiřího Svobody. Závody se uskuteční 21. 8. 2020 v Českých Budějovicích v prostoru střešního parkoviště obchodního centra IGY. Zahájení a start prvního workoutu je plánován na 11 hodinu dopoledne.

V pátek 17. ledna 2020 poděkoval primátor města České Budějovice Ing. Jiří Svoboda strážníkům Městské policie České Budějovice za jejich dlouholetou činnost v řadách strážců zákona.

Ocenění z rukou primátora si převzali za 10 let práce u Městské policie strážníci Roman Jelínek a Erik Hieke, za 20 let strážník Bc. Stanislav Krnínský a za 25 let strážník Pavel Schwarz.

Stránky