Žena odmítala zaplatit útratu v baru, zasáhnout museli strážníci

Čtyřiačtyřicetiletá žena strávila páteční večer jednom z barů na Pražském předměstí.  Vypité nápoje však nakonec nehodlala zaplatit. Navíc začala vyvolávat spory s ostatními zákazníky. Obsluha baru byla nucena přivolat na pomoc strážníky. Přes drobné potíže s obtížnou zákaznicí se vše díky strážníkům rychle vyřešilo.

V sobotu 30. března v půl jedné ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o potížích s agresivní zákaznicí baru v Chelčického ulici. Strážníci se na místě od zdejší zaměstnankyně dozvěděli, že dotyčná zákaznice obtěžovala ostatní zákazníky a vyvolávala s nimi spory. Na výzvu obsluhy k zaplacení útraty a opuštění baru však nereagovala. K tomu ji následně vyzvali strážníci. Čtyřiačtyřicetiletá žena pod dohledem strážníků svou útratu nakonec uhradila. Odejít však odmítla a nereagovala ani na zákonné výzvy strážníků. Z baru musela být následně vyvedena. Žena poté přislíbila, že další potíže již nenastanou. Strážníci jí proto následně propustili.

Pro čtyřiačtyřicetiletou ženu však odchodem domů případ neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ten jí hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková