Žena ležící před školou nadýchala více než 4 ‰ alkoholu

Devětadvacetiletá žena z Jindřichohradecka si v pondělí během dne notně přihnula alkoholu. A to více, než jí bylo zdrávo. Odpoledne byla nalezena ležící na zemi v areálu střední školy na Rudolfovské třídě. Žena nadýchala více než 4 ‰ alkoholu.

Na oznámení o ženě ležící na pozemku střední školy na Rudolfovské třídě vyjížděla hlídka městské policie v pondělí 23. září krátce po třetí hodině odpolední. Jak strážníci vzápětí zjistili, žena nebyla schopna stát na vlastních nohou. O schopnosti verbální komunikace ani nemluvě. I přesto se strážníkům podařilo u ženy provést orientační dechovou zkouškou na alkohol s alarmujícím výsledkem 4,08 ‰. Strážníci proto na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. V sanitním voze potom ženu doprovodili k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanické záchytnou stanici.

S dotyčnou ženou se českobudějovičtí strážníci setkali v podobném případě již před několika lety. Žena tenkrát po nemálo sklenkách alkoholu přibrala sebou i své několikaměsíční dítě v kočárku. Nejen že její pouť skončila na protitoxikomanické záchytné stanici, případ navíc skončil v rukou pracovnic z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: Mgr. Věra Školková