Žena hlasitě hájila svá práva, nakonec skončila v poutech strážníků

Čtyřiadvacetiletá žena z Českých Budějovic se v neděli odpoledne vydala do ulic města na svém skateboardu. Ten si pak opřela o budovu veřejných toalet v parku Na Sadech. Vzápětí se však dostala do sporu s místním správcem, když jí upozornil na možné poškození fasády. Nablízku v té době byla hlídka městské policie, která celý výjev zahlédla. Řešení banální příhody podnapilá žena vyhrotila do té míry, že jí strážníci museli nasadit pouta.

Hlasitě dohadující se dvojici spatřila hlídka městské policie v neděli 23. září ve tři hodiny odpoledne u veřejných toalet v parku Na Sadech. Strážníci se vydali zjistit, co je důvodem sporu mezi starším mužem a zjevně podnapilou mladou ženou.

Strážníci se od sedmasedmdesátiletého muže dozvěděli, že má veřejné toalety na starost. Důvodem jeho sporu s mladou ženu měl být její skateboard opřený o fasádu budovy. Když však ženu upozornil na riziko poškození fasády, ta na něj začala křičet a přitom nešetřila peprnými výrazy. Několikrát dodala, že zná svá práva. Strážníkům poté odmítla předložit své osobní doklady i podstoupit orientační dechovou zkoušku se slovy, že se ničeho nedopustila. K jejímu přesvědčení nepomohly ani opakované výzvy strážníků. Když však žena odmítla nastoupit do služebního vozidla k převozu na policejní služebnu, strážníci proti ní museli použít donucovací prostředky a nasadit jí služební pouta. Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října zjistili, že se jedná o čtyřiadvacetiletou obyvatelku Českých Budějovic. Po poučení ženy o dalším postupu jí strážníci propustili. Dalším šetřením případu se nyní bude zabývat správní orgán. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci ženě hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Jak se nakonec ukázalo, žena se toho dne dostala do křížku se zákonem již podruhé. O několik desítek minut dříve jí totiž hlídka městské policie nalezla v parku Na Sadech, kdy si přihýbala z lahve s alkoholem. Za porušení obecně závazné vyhlášky města, která v těchto místech zakazuje požívání alkoholu, strážníci ženu ocenili pokutou.

Autor: Mgr. Věra Školková