Ze záchytky na psychiatrii se mu nechtělo, u agresivního muže museli zasáhnout přivolaní strážníci

Strážníci museli zasáhnou proti agresivnímu pacientovi na protialkoholní záchytné stanici. Muž měl být převezen na psychiatrické oddělení, ale byl agresivní na personál. Muž se uklidnil až po použití donucovacích prostředků a nasazení služebních pout.

V pondělí 10. června před půl osmou ráno přijalo operační středisko městské policie žádost o asistenci u agresivního pacienta, který měl být převezen z protialkoholní záchytné stanice na psychiatrické oddělení. Muž se velmi nevybíravým způsobem opíral do personálu zdravotní záchranné služby a svůj hněv si vybíjel i na přivolaných strážnících. Na zákonné výzvy nereagoval a při pokusu o odstrčení jednoho ze strážníků bylo proti agresivnímu muži použito donucovacích prostředků. Po nasazení služebních pout se třicetiletý muž z Chodové Plané uklidnil a začal spolupracovat.

Událostí se bude dále zabývat českobudějovický správní orgán, kam bylo podezření ze spáchání přestupku předáno. Muži hrozí za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci pokuta až 10 tisíc korun.