Ze sklepa odcizili jízdní kolo, pohotová reakce sousedky je pomohla dopadnout

Muž se ženou využili situace a podařilo se jim dostat do sklepních kójí jednoho z domů v Čechově ulici. Oznamovatelka dvojici viděla a neváhala zavolat na linku 156. Strážníci povedenou dvojici chytili a předali Policii ČR.

V úterý 1. října v půl druhé ráno přijalo operační středisko městské policie oznámení o dvojici osob, která se pochybovala s baterkou ve sklepních kójích jednoho z domů v Čechově ulici. Když dvojice dům opustila, tak si odnesla jízdní kolo a plný batoh dalších věcí. Oznamovatelka strážníkům poskytla přesný popis možných pachatelů a během dvou minut se je podařilo chytit. Devětadvacetiletý muž z Tábora a osmnáctiletá slečna z Českobudějovicka se po chvíli vykrucovaní ke krádeži přiznali. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.

Velkou zásluhu na dopadení dvojice má oznamovatelka události, které nebylo lhostejné dění ve vedlejším domě. Zareagovala přesně tak, jak měla a zavolala na linku 156. Strážníkům příkladně předala potřebné informace, které pomohly dvojici velmi rychle dopadnout a předat Policii ČR.

Děkujeme