Zdrogovaný muž se na parkovišti snažil poškodit cizí majetek

Podezřelé chování muže zaznamenala ve čtvrtek nad ránem zaměstnankyně jednoho z ubytovacích zařízení v Nádražní ulici. Zkoušení klik od dveří zaparkovaných vozidel a následné kopání do jednoho z nich přimělo ženu přivolat na pomoc strážníky.

Ve čtvrtek 11. července krátce před třetí hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži poškozujícím zaparkovaná vozidla na parkovišti v blízkosti autobusového nádraží v Nádražní ulici. Po příjezdu na místo vyšel proti strážníkům muž odpovídající popisu pachatele. Muž zjevně ovlivněný návykovou látkou si strážníkům postěžoval na velké bolesti hlavy, které byly podle něj způsobeny pádem na zem. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala negativní výsledek. Čtyřiadvacetiletý muž však přiznal užití omamných a psychotropních látek. Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla do českobudějovické nemocnice.

Další svědek celé události strážníkům popsal, že dotyčný muž bral za kliky zaparkovaných vozidel a do jednoho z nich prudce kopnul. Strážníci u označeného vozidla zjistili, že k žádnému poškození naštěstí nedošlo. Pokus o poškození cizího majetku však byl zřejmý. Dokazovala to viditelná stopa po podrážce boty na předních dveřích vozu. Čtyřiadvacetiletého muže čekají po propuštění z rukou lékařů potíže. Za přestupek proti majetku ho čeká pokuta až 50 tisíc korun. Dalším šetřením případu se bude zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková