Zatímco žena spala, z bytu jí unikala voda

V pátek 27. ledna v půl osmé večer přijalo operační středisko městské policie oznámení obyvatelky sídliště Máj o prosakující vodě skrze strop jejího bytu. Voda měla vytékat z jednoho bytu v horním patře obývaného starší ženou. Ta však na zazvonění nereaguje a voda údajně protéká již přes několik pater. Na dotaz operačního strážníka vyšlo najevo, že doposud nebyl ani uzavřen hlavní přívod vody.

Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci se snažili v doprovodu oznamovatelky opětovně kontaktovat obyvatelku bytu, avšak marně. Ta však měla být s jistotou uvnitř. Z bytu byly dokonce slyšet zvuky zapnutého televizoru.

Strážníci již dále nečekali. Na místo přivolali jednotku hasičského záchranného sboru a hlídku Policie ČR. Mezitím se dostavil správce domu, který uzavřel hlavní přívod vody. Po otevření bytu, ze kterého unikala voda, se ukázalo, že pětašedesátiletá obyvatelka tvrdě spí. O havárii neměla ani potuchy. Příčina úniku vody byla na první pohled zřejmá. Na vině byla pravděpodobně vadná vodovodní baterie. Celou věc si převzali k dalšímu šetření přítomní policisté.