Zapomenuté klíče v zámku vozidla i otevřené okénko lákají zloděje

Během pátečního večera měli přinejmenším dva majitelé motorových vozidel štěstí na poctivost občanů, kterým nebyl lhostejný osud jejich cenného majetku.

V pátek 15. června v půl deváté večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o otevřených dveřích u zaparkovaného osobního vozidla značky Škoda Fabia v Bezdrevské ulici. Strážníci zjistili majitele vozidla, kterého se jim podařilo zastihnout v místě bydliště. Pětašedesátiletý muž si své osobní vozidlo okamžitě zajistil.

K druhému případu nezajištěného vozidla vyjížděli strážníci o půl hodiny později do ulice K. Chocholy. Zde dokonce řidič při odchodu z vozidla zapomněl v zámku klíč, aniž by vozidlo uzamkl. Strážníkům se i v tomto případě podařilo vyrozumět čtyřiatřicetiletého majitele motorového vozidla v místě bydliště. Muž si od strážníků převzal klíč od vozidla a v doprovodu strážníků si zkontroloval jeho stav.

Nabádáme řidiče motorových vozidel, aby si své vozidlo při odchodu vždy řádně zkontrolovali a nenechávali je bez své přítomnosti, byť na okamžik, odemčené. Ne vždy končí podobné případy nepozornosti šťastně a pachatelé trestné činnosti se k vozidlu dostanou dříve, než poctiví občané.

Autor: Mgr. Věra Školková