Zapomenuté klíče v osobním vozidle

Majitel jednoho vozidla stojícího na parkovišti v ulici N. Frýda měl v sobotu odpoledne velké štěstí. Náhodný kolemjdoucí totiž ve dveřích vozidla nalezl zasunuté klíče. Jeho řidič zřejmě s klidem odešel v domnění, že si svůj automobil řádně zabezpečil. Muž, kterému nebyl osud majitele vozidla lhostejný, na místo přivolal strážníky.

K nezajištěnému vozidlu do ulice N. Frýda na sídliště Máj vyjížděla hlídka městské policie v sobotu 16. prosince krátce před třetí hodinou odpoledne. Strážníci na místě shledali, že k vozidlu se pravděpodobně zatím dostal pouze poctivý občan. Vozidlo tedy uzamkli a po zjištění majitele vozidla mu klíče osobně předali. Majiteli se dostalo poučení, aby si své vozidlo příště před odchodem řádně zkontroloval.

Nutnost dbát zvýšené pozornosti na zajištění svých vozidel je před vánočními svátky více než na místě. V této době se totiž zvyšuje činnost pachatelů trestné činnosti a neuzamčené vozidlo se tak může pro ně stát snadným cílem. Odcizení věcí z vozidla nebo vozidla samotného je pro ně potom otázka několika málo minut.

Autor: Mgr. Věra Školková