Zalíbil se jim cizí majetek, díky městské kameře a zásahu strážníků se věci vrátily zpět na své místo

Cizí majetek se v noci z čtvrtka na pátek zalíbil několika návštěvníkům centra města. Díky bystrému oku městské kamery a rychlému zásahu strážníků se věci vrátily na své místo. Pachatelé postihu za své jednání neušli.

V pátek 5. listopadu v půl jedné ráno spatřil operátor městského kamerového systému trojici osob procházející ulicí Karla IV. Do cesty se dvěma z nich náhle postavil sloupek přenosného dopravního značení. Ten po jejich zásahu skončil na zemi. Na místo mezitím zamířila hlídka městské policie. Dvojice ve věku osmnácti a dvaceti let na výzvu strážníků značku usadila zpět na své místo. Za přestupek proti majetku si vysloužila pokutu.

Osmnáctiletý a jeho o rok starší kamarád si o několik hodin později dokonce odnášeli stůl, který nalezli před jednou z provozoven v Krajinské ulici. Ve tři hodiny ráno spatřil operátor městského kamerového systému dvojici mladých mužů, jak nesou Krajinskou ulicí stůl. Když jej odložili na zem, jeden z nich vylezl na stůl a jeho kamarád ho začal fotografovat. Po neobvyklém zážitku nechala dvojice stůl stolem a vydala se směrem do parku Na Sadech. Zde muže zastihla hlídka městské policie. Nejenže dvojice musela stůl odnést zpět na své místo, ale za přestupek proti majetku si od strážníků vysloužila pokutu.

Autor: Mgr. Věra Školková