Za zraněním muže stálo jeho jízdní kolo

Pětadvacetiletý muž z Českých Budějovic se ve čtvrtek po půlnoci vracel domů. Tam však nedorazil. Strážníci ho zraněného nalezli sedět vedle svého jízdního kola na zastávce autobusu v Suchém Vrbném. Poskytli mu první pomoc a přivolali lékařskou pomoc. Muž nakonec skončil v českobudějovické nemocnici.

Ve čtvrtek 30. srpna v půl jedné ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Suchém Vrbném. Na zastávce městské hromadné dopravy v Dobrovodské ulici strážníci spatřili muže sedícího na chodníku. O několik metrů dál leželo jízdní kolo. Jak strážníci vzápětí zjistili, dotyčný muž krvácel ze zranění na hlavě. Okamžitě mu poskytli první pomoc a na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Mezitím si od pětadvacetiletého muže vyslechli, jak přišel ke svému zranění. Muž se snažil strážníky přesvědčit, že na vině bylo smeknutí kola na chodníku, které vedl. Nešťastná událost neměla žádné jiné svědky, než zraněného muže a jeho jízdní kolo.

Na kolizi s jízdním kolem měl pravděpodobně svůj podíl alkohol, který muž předtím vypil. Orientační dechová zkouška na alkohol, které strážníci muže podrobili, ukázala výsledek 1 ‰. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl muž za asistence strážníků převezen do českobudějovické nemocnice. Zde byl předán do rukou lékařů.

Autor: Mgr. Věra Školková