Za volantem se stihli během jízdy vystřídat dva neřidiči

Dvacetiletá žena a jedenadvacetiletý muž z Prachaticka si v pátek vyjeli osobním vozidlem do jihočeské metropole. Jízda řidičky však vzbudila všeobecnou pozornost. Žena se nejprve dopustila dopravního přestupku v pěší zóně, pak následoval neúspěšný pokus o opětovné rozjetí se z rušné křižovatky. Strážníci vozidlo zastavili ve chvíli, když na sedadlo řidiče usedl spolujezdec stávající řidičky.  Ten zase po zbytek jízdy mylně ukazoval znamení o změně směru jízdy. Důvod zmatečného jednání obou řidičů se ukázal vzápětí. Jak strážníci zjistili, ani jeden z řidičů nesměl usednout za volant.

V pátek 15. března v půl třetí odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Krajinské ulici. Náhle strážníci spatřili vozidlo projíždějící pěší zónou, kam je vjezd zakázán. Rozhodli se vyřešit dopravní přestupek a vydali se za vozidlem. To však náhle zůstalo stát v rušné křižovatce Resslovy ulice a Husovy třídy. Žena za volantem zjevně nebyla schopna se s vozidlem znovu rozjet. Její spolujezdec proto přesedl místo ní na místo řidiče a odjížděl po Husově třídě. Zde se vozidlo strážníkům podařilo bezpečně zastavit. Když však požádali oba dva řidiče o doklady potřebné k řízení vozidla, nestačili se divit. Jedenadvacetiletý muž nyní sedící za volantem osobního vozu žádný řidičský průkaz nepředložil. Řízení motorových vozidel má totiž zakázáno. Jeho nynější spolujezdkyně a řidička, která se dopustila dopravního přestupku, však žádné oprávnění k řízení motorových vozidel vůbec nevlastní. Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Jedenadvacetiletého muže z Prachaticka nyní čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Dvacetileté ženě z Prachaticka nyní za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti trvající po dobu jednoho roku až dvou let.

Autor: Mgr. Věra Školková