Za víkend řešili strážníci 18 případů rušení nočního klidu

Druhý prázdninový víkend měli strážníci napilno, a to především v nočních hodinách. Jen v noci z pátku na sobotu vyjížděli na deset oznámení o rušení nočního klidu. O dva případy méně řešili v noci ze soboty na neděli. Od začátku července do dnešního dne zaznamenala českobudějovická městská policie 45 oznámení na rušení nočního klidu. Za stejné období loňského roku bylo zaznamenáno o 17 oznámení více, tzn. 62 případů.

V noci z pátku na sobotu rušil spánek obyvatel krajského města především provoz barů, restaurací a předzahrádek, jejich hosté postávající před provozovnami, ale i hlučná mládež posedávající na lavičkách. V Krčínově ulici si obyvatelé stěžovali krátce po 22 hodině na hlasité „túrování“ motocyklu a na Pražském předměstí měl v 1 hodinu ráno dokonce rušit jeho obyvatele hlasitý hovor z místní pošty. V Holečkově ulici se krátce před půlnocí setkalo více jak 50 studentů, kteří na sebe upozornili svou hlasitou zábavou.

V noci ze soboty na neděli se oznámení o rušení nočního klidu týkala především restauračních zařízení. Ať už to byla hlasitá hudba vycházející z otevřených oken a dveří, nebo hosté postávající před nimi. V jednom případě strážníci vyjížděli na oznámení o hlučných sousedech v panelovém domě na sídlišti Máj. Ve většině případů se strážníkům podařilo okamžitě zjednat klid. U několika z nich se pak již rušení nočního klidu nepotvrdilo.

Autor: Mgr. Věra Školková