Za štěkání psa si majitelé vysloužili nadávky a plivnutí do obličeje

Štěkání psa v Kněžských Dvorech se stalo v úterý 31. července důvodem ostré sousedské hádky. K řešení sporu musela vyjet hlídka městské policie.

Na oznámení o urážkách a hrubém jednání dvou mužů z Kněžských Dvorů na adresu svých sousedů vyjížděla hlídka městské policie v úterý krátce před jedenáctou hodinou v noci. Na strážníky již čekal osmačtyřicetiletý muž se svou manželkou a synem. Strážníci si od nich vyslechli celý průběh události. Ve chvíli, kdy se rodina zdržovala ve své zahradě, přišel muž ze sousedství v doprovodu svého syna. Oba dva nešetřili vulgárními výrazy na adresu přítomné rodiny a nechyběly ani výhrůžky. Důvodem jejich rozhořčení mělo být štěkání psa, kterého rodina vlastní. Mladší z mužů přidal na důrazu jejich slov i plivnutím do obličeje majitelů psa.

Strážníkům se po příjezdu na místo již ani jednoho z agresivních sousedů nepodařilo zastihnout. Přestupkem proti občanskému soužití se bude nyní zabývat správní orgán. Oběma mužům za urážku na cti a hrubé chování hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková