Za posledních deset dní odhalili strážníci pět řidičů se zákazem řízení

Zatímco minulou neděli odhalili strážníci dokonce tři řidiče se zákazem řízení během jediného dne, na další dva hříšníky narazili na začátku tohoto týdne. Oba skončili v rukou policistů.

Prvního řidiče se zákazem řízení všech motorových vozidel zastavila hlídka městské policie v pondělí po osmé hodině večerní v ulici Strakonická za spáchání dopravního přestupku. Devětadvacetiletý řidič s dopravním přestupkem sice souhlasil, prověřením jeho řidičského oprávnění v registru řidičů se však ukázalo, že se dopustil daleko závažnějšího prohřešku proti zákonu. Když ho strážníci seznámili se svým zjištěním, řidič se strážníkům svěřil, že o zákazu usednout za volant dobře ví. Strážníci celý případ předali do rukou hlídky Policie ČR, která muži zakázala další jízdu.

Druhý případ, velice podobný tomu předešlému, řešili českobudějovičtí strážníci o den později před desátou hodinou dopolední ve Strakonické ulici. Řidiče osobního vozidla zn. VW též zastavili za spáchaný dopravní přestupek. Pětatřicetiletý muž však na výzvu strážníků k předložení potřebných dokladů k řízení motorového vozidla nebyl schopen předložit řidičský průkaz. Žádný totiž v důsledku uloženého trestu spočívajícího v zákazu řízení všech motorových vozidel nevlastnil. I tento případ si převzali přivolaní policisté. Oba řidiče čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Autor: Mgr. Věra Školková