Za popíjení alkoholu a nadávky řidiči autobusu hrozí dvojici potíže

Verbální napadení řidiče autobusu neprošlo v sobotu dvěma mužům cestujícím veřejnou hromadnou dopravou. Popíjení alkoholu v autobuse a marná snaha řidiče o vykázání dvojice z přepravy si vyžádalo zásah strážníků. Ti dvojici podnapilých mužů z prostředku městské hromadné dopravy vyvedli. Oba muže čekají potíže se zákonem.

V sobotu 12. září krátce po poledni vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o dvojici mužů slovně napadajících řidiče autobusu linky č. 7. Strážníci autobus dostihli v Mánesově ulici. Zde se k nim přihlásil řidič vozu a další svědek, kteří strážníkům celý incident popsali. Dvojice mužů, stále přítomná na místě, měla uvnitř prostředku městské hromadné dopravy popíjet alkohol. Když je řidič vyzval k opuštění vozu, muži odmítli vystoupit. Celý incident skončil slovní rozepří. Strážníci následně dvojici mužů z autobusu vyvedli. Orientační dechová zkouška na alkohol u prvního z nich ukázala výsledek 1,53 ‰, jeho společník nadýchal 0,90 ‰.

Třiatřicetiletý muž z Českobudějovicka a jeho čtyřiadvacetiletý kamarád z Bruntálska se nyní budou zpovídat z přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti zákonu o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Dalším šetřením případu se bude zabývat správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková