Za opakované rušení nočního klidu strávil noc na záchytné stanici

Hlasitá hudba vzbudila ve čtvrtek v noci obyvatele několika posledních panelových domů na sídlišti Máj. Hudba se nesla od nedalekého rybníka v Branišovské ulici, kde si čtveřice mladých lidí uspořádala večírek. Se samozvaným „diskžokejem“ se však strážníci po dobrém nedomluvili. Dvaadvacetiletý muž nakonec skončil na záchytné stanici.

Na oznámení o rušení nočního klidu hlasitou hudbou na samém konci sídliště Máj vyjížděla hlídka městské policie ve čtvrtek 8. listopadu v půl jedenácté večer. Strážníci při příjezdu na místo již z dálky slyšeli hudbu a hlasité lidské hlasy. Jak vzápětí zjistili, zdrojem hluku byla čtveřice ve věku osmnácti až dvaadvaceti let. Ta si uspořádala večírek u rybníka v blízkosti betonárny U hada. Jeden z přítomných mužů se přihlásil jako majitel přehrávacího zařízení s připojeným reproduktorem. Přitom se snažil strážníky přesvědčit, že hudba zcela jistě nemůže rušit obyvatele blízkého sídliště. Na výzvu strážníků však po chvíli dohadů hudební produkci ukončil. S pokutou za rušení nočního klidu však nesouhlasil. Z přestupku proti veřejnému pořádku se tedy bude zpovídat správnímu orgánu. Strážníci muže poučili pro případ, kdyby se situace opakovala. Poté z místa odjeli.

Jak se ukázalo, první zásah strážníků ke klidnému spánku obyvatel nepomohl. O hodinu později totiž strážníci vyjížděli na oznámení o rušení nočního klidu se stejným scénářem. Na místě zastihli již známé osazenstvo a hudba se šířila široko daleko. Strážníci tentokrát majitele přehrávacího zařízení vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Přístroj ukázal výsledek 1,8 ‰ alkoholu. Dvaadvacetiletý muž si nakonec od strážníků vysloužil pobyt na lůžku protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice.

Autor: Mgr. Věra Školková