Za loňský rok strážníci odchytili 831 zvířat

Městské policie České Budějovice zajišťuje odchyt zvířat 24 hodin denně. Odchyty provádějí strážníci, kteří jsou k tomuto účelu vyškoleni. Tito strážníci mají k dispozici speciálně vybavené služební vozidlo s technikou a pomůckami na odchyt nejrůznějších druhů zvířat včetně plazů.

Nejčastěji je prováděn odchyt psů a koček. V roce 2016 strážníci odchytili 538 těchto zvířat. Většina pejsků je již očipována a důležité je, že i zaregistrována. Díky této registraci se strážníkům velmi rychle podaří kontaktovat majitele, kteří si své čtyřnohé kamarády mohou ihned vyzvednout.

V loňském roce se strážníci mimo jiné setkali i s kurióznějšími událostmi. V jednom z českobudějovických bytů strážníci zasahovali dokonce třikrát po sobě. Z bytu postupně odvezli celkem osmnáct netopýrů. Během roku jich strážníci po Českých Budějovicích odchytili 45. Odchycené netopýry většinou strážníci venku vypustí. Pokud jsou zvířata zraněná, nebo jejich vypuštění do volné přírody komplikují nevhodné klimatické podmínky, tak je strážníci odvážejí do zoo v Hluboké nad Vltavou, která má stanici pro handicapovaná zvířata. Dále strážníci zasahovali například u odchytu sedmi papoušků, dvou želv, jedenácti hadů, devíti koní nebo jednoho býka. Strážníci v roce 2016 odchytili celkem 831 zvířat.