Za hlasitého projevu vyzýval strážníky na souboj, skončil v poutech na záchytné stanici

Jedenatřicetiletý muž se v neděli odpoledne vložil do jednání strážníků se skupinou osob bez domova v Kanovnické ulici. Vykázání strážníků z místa však nesl nelibě. Za hlasitého křiku se vydal k odchodu středem vozovky. Strážníky, kteří ho mezitím dostihli, začal hlasitě vyzývat k „férovému zápasu“. Na důraz vážnosti své výzvy udeřil do nádoby s posypovým materiálem, která mu stála v cestě. V poutech skončil na protialkoholní záchytné stanici.

V neděli 2. ledna krátce po čtvrté hodině odpolední vyjížděla hlídka městské policie do Kanovnické ulice. Odtud se totiž mělo odehrávat opakované volání na tísňovou linku Zdravotnické záchranné služby. Strážníci na místě zastihli několik jim známých osob bez domova. Při projednávání události se ke skupině připojil zjevně podnapilý muž. Na výzvu strážníků, aby místo opustil, se nejistým krokem vydal středem vozovky směrem na Senovážné náměstí a hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí. Strážníci muže mezitím dostihli a odvedli ho do bezpečné vzdálenosti od projíždějících vozidel. Muž náhle začal strážníky vyzývat vulgárními výrazy k „férovému souboji“ a své odhodlání stvrdil úderem pěstí do zde stojící nádoby na posypový materiál. Na výzvy strážníků, aby zanechal svého jednání, však nereagoval a pokračoval v narušování veřejného pořádku. Když strážníci rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici, muž se snažil z místa uniknout. Na lůžko záchytné stanice byl poté dopraven ve služebních poutech strážníků.

Jedenatřicetiletý muž z Českokrumlovska se bude po vystřízlivění zpovídat hned z několika přestupků. Od přestupku podle zákona o provozu na pozemních komunikacích, přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, přestupku proti občanskému soužití až po přestupek proti majetku. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková