Výtržník vyhrožoval ostatním hostům v baru

Jedenapadesátiletý muž z Českých Budějovic se v neděli nad ránem snažil prověřit psychickou odolnost ostatních hostů v jednom z českobudějovických barů. Vyhrožování ublížením na zdraví několika z nich se mu však nevyplatilo. Když několik verbálně napadených hostů vyvedlo výtržníka ven z baru, náhodnými svědky dalších událostí se stali samotní strážníci.

V neděli 17. února ve čtvrt na jednu ráno projížděla hlídka městské policie Pražskou třídou. Před jedním z barů strážníci spatřili čtveřici postrkujících se mužů. Strážníci do začínající potyčky okamžitě zasáhli. Od aktérů události se dozvěděli, že spor vyvolal přítomný jedenapadesátiletý muž. Ten jim z neznámých důvodů začal uvnitř baru vyhrožovat ublížením na zdraví. Obtížný host se však nevzdával ani tehdy, když ho vyvedli ven. Ve snaze vyvolat fyzickou potyčku s ostatními návštěvníky podniku pokračoval i v přítomnosti strážníků. Ti následně muže podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,62 ‰. Po zaplacení útraty v podniku muže z místa vykázali.

Případem se bude dále zabývat správní orgán. Za přestupek proti občanskému soužití hrozí jedenapadesátiletému výtržníkovi pokuta do 20 tisíc korun, případně i omezující opatření.

Autor: Mgr. Věra Školková