Výtržník rušil noční klid, dokonce se snažil napadnout strážníky

Čtyřiadvacetiletý výtržník se v neděli nad ránem rozhodl rušit spánek obyvatel v centru města hlasitým křikem. Když strážníci chtěli udělat přítrž jeho projevu, ještě přitvrdil. Jeho snaha o napadení samotných strážníků skončila nasazením služebních pout. Celý případ bude mít dohru u správního orgánu.

V neděli 27. května krátce před jednou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v centru města. Na Náměstí Přemysla Otakara II. před budovou českobudějovické radnice strážníci spatřili muže, který hlasitě vykřikoval. Když ho strážníci vyzvali k předložení osobních dokladů a upozornili na rušení nočního klidu, muž na ně začal útočit zavřenými pěstmi. Agresivní výpad podpořil vulgárními výrazy na adresy strážníků. Ti museli proti výtržníkovi použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta.

Muž však i nadále odmítal prozradit strážníkům svou totožnost. Ti muže následně převezli na Obvodní oddělení Policie v ulici Tř. 28. října, se jeho totožnost dozvěděli od přítomných policistů. Ukázalo se, že se jedná o čtyřiadvacetiletého občana z Příbramska. Před propuštěním ho strážníci poučili o tom, že případ pro něj nekončí. Bude se zpovídat z přestupku rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně muži hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková