Vyřizování sporu při venčení psa skončilo zraněním

V sobotu v noci venčil třiatřicetiletý muž na Lannově třídě svého psa. Z neuvedených důvodů došlo k potyčce mezi ním a sedmnáctiletým mladíkem. Napadenému muži se podařilo utéci a přivolat na pomoc strážníky, kteří byli nedaleko. Napadení třiatřicetiletého si vyžádalo lékařské ošetření.

V sobotu 26. května v půl třetí ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v okolí vlakového nádraží. V Nádražní ulici strážníky zastavil zjevně rozrušený muž se psem. Muž s krvácivým zraněním v obličeji strážníkům vypověděl, že na Lannově třídě ho napadl mladý muž. Mladík se ani nesnažil skrýt před zraky strážníků a postával nedaleko. Strážníci vzápětí zjistili, že druhým účastníkem potyčky je sedmnáctiletý mladík z Českých Budějovic. Ten přiznal, že mezi ním a druhým mužem skutečně došlo na vyřizování účtů. Důvod sporu se však strážníci nedozvěděli. Zraněnému muži přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu, která ho převezla k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Jeho psa strážníci převezli do městského útulku, kde si počká na propuštění svého majitele z rukou lékařů.

Celý případ si převzala přivolaná hlídka Policie ČR. Dalším šetřením celé události se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková