Vypil lahev vodky, při dechové zkoušce se pokoušel napít i z přístroje Dräger

Českobudějovičtí strážníci během prvních tří měsíců letošního roku převezli nebo asistovali u umístění dvaasedmdesáti osob na protialkoholní záchytnou stanici. Poměrně často jsou osoby pod vlivem alkoholu agresivní a práce s nimi není jednoduchá. Někdy ovšem dojde i k úsměvným situacím.

V úterý 21. března krátce před pátou hodinou odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilém muži v blízkosti dětského hřiště v Suchém Vrbném.

Podnapilý muž seděl na lavičce, vedle sebe měl prázdnou lahev vodky a nesrozumitelně si mumlal. Třiašedesátiletý muž z Českých Budějovic nebyl schopen se strážníky souvisle komunikovat a nedokázal kontrolovat své pohyby. Několikrát se pokusil z lavičky zvednout a odejít. Udržet rovnováhu však bylo nad jeho možnosti.

Strážníci muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde byl předán do péče lékařů. Množství alkoholu v dechu se ale u podnapilého muže zjistit nepodařilo. Zdravotnický personál se sice několikrát pokusil muže podrobit orientační dechové zkoušce, ale marně. Muž měl zřejmě náladu v pití pokračovat a neuvědomoval si, kde je. Do přístroje na měření alkoholu v dechu nedýchal, ale pokoušel se z něho opakovaně napít.