Výlet polského občana do Českých Budějovic skončil v nemocnici

Ve čtvrtek odpoledne obtěžoval muž z Polska zaměstnance jednoho z obchodních center v Suchomelské ulici. V noci potom skončil podnapilý a se zdravotními potížemi v českobudějovické nemocnici.

Ve čtvrtek krátce po půl šesté odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení ostrahy obchodního centra v Suchomelské ulici o muži, který údajně obtěžuje zaměstnankyně prodejny u pokladen. Strážníci na místě nalezli polsky mluvícího muže. Ten jim tvrdil, že zde pouze čeká na svého kamaráda. Strážníci ověřili jeho totožnost prostřednictvím policistů z odboru cizinecké policie. Jedenatřicetiletého občana z Polska poté vyprovodili z obchodního centra.

V pátek v půl čtvrté ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který se dobývá do areálu energetického podniku v Křižíkově ulici. Strážníci na místě nalezli polsky mluvícího muže, který byl zjevně podnapilý a stěžoval si na úporné bolesti v oblasti břicha. Strážníci zjistili, že se jedná o totožného jedenačtyřicetiletého muže z Polska, ke kterému vyjížděla hlídka městské policie předchozího dne.

Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla k lékařskému vyšetření do českobudějovické nemocnice.

Autor: Mgr. Věra Školková