Vyhrožoval jim s kamenem v ruce, situaci museli řešit přivolaní strážníci

Ve čtvrtek 14. června po jedenácté hodině večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o muži, který měl vyhrožovat fyzickou újmou oznamovatelce události a jejímu manželovi. K incidentu mělo docházet u železničního mostu u ulic Nádražní a Vodní. Muž měl manželům sprostě nadávat a své výhružky umocňoval kamenem, který měl svírat v ruce.

Na místo byly neprodleně vyslány hlídky městské policie. Stráníci zjistili, že k fyzickému napadení naštěstí nedošlo a nikdo nebyl zraněn. Agresorem měl být čtyřiapadesátiletý občan Rumunska žijící v Českých Budějovicích. Muž u sebe neměl žádné doklady a jeho totožnost nebylo možné věrohodně ověřit ani po nezbytné součinnosti, a tak byl strážníky předveden na obvodní oddělení Policie ČR. Po ověření totožnosti strážníci muže poučili, že se událostí bude dále zabývat českobudějovický správní orgán. Muž byl podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

O hodinu později strážníci zasahovali na témže místě podruhé. Muž se značně posilnil alkoholem a manželskému páru tentokrát vyhrožoval zabitím. V tomto případě se již jednalo o podezření ze spáchání trestného činu. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu řešení. Vzhledem k silné podnapilosti muže nebylo možné zahájit žádné další úkony. Muž byl strážníky v rámci součinnosti s Policií ČR nejprve převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Bylo totiž nutné vyčkat na jeho vystřízlivění, nadýchal 3,26 promile.