Vulgární nadávky a snaha o napadení strážníků skončila pro muže nasazením pout a pobytem na záchytné stanici

Hlasitě pokřikující muž se v sobotu dopoledne usadil na zastávce autobusu před obchodním centrem v Nádražní ulici. Vulgární nadávky se nejprve snesly na hlavy náhodných svědků, poté i na adresu hlídky městské policie. Tím však agresivní chování šestatřicetiletého muže nekončilo. Jakmile se postavil proti strážníkům a snažil se je fyzicky napadnout, skončil v poutech. Strážníci s ním měli ještě plné ruce práce, než se muže podařilo umístit na lůžko záchytné stanice.

V sobotu 14. ledna v jedenáct hodin dopoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost u obchodního centra Mercury. Na zastávce autobusu strážníci spatřili muže, který vulgárně pokřikoval na své okolí. Jakmile muž strážníky spatřil, jeho pozornost se obrátila k nim. Nejen že si vyslechli řadu hrubých výrazů, muž si navíc strážníky vybral jako své soupeře pro souboj. Strážníci museli proti muži použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 2,73 ‰. Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla k ošetření a následně za asistence strážníků v sanitním voze k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Po vystřízlivění se bude šestatřicetiletý agresor zpovídat z přestupku veřejného pohoršení, znevážení postavení úřední osoby a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Autor: Mgr. Věra Školková