Volně pobíhající pes zaútočil na jiného. Útok se neobešel bez zranění

Pes pobíhající bez dozoru po Husově kolonii zaútočil v pátek odpoledne na jiného psa, vedeného na vodítku jeho majitelkou. Ženě okamžitě přispěchali na pomoc místní obyvatelé. Majitelku napadeného zvířete naštěstí útočící pes nezranil. Její pes však takové štěstí neměl. Zuby útočníka se na něm podepsaly krvácejícím zraněním v obličejové části. Případ si převzali do svých rukou strážníci. Majitele psa nyní čekají nemalé potíže.

Na oznámení o napadení psa volně pobíhajícím křížencem v Rokycanově ulici vyjížděla hlídka městské policie v pátek 23. února ve čtvrt na dvě odpoledne. Strážníky na místě oslovila majitelka napadeného psa, která jim celý incident popsala. Nečekaný útok přišel tehdy, když dvaačtyřicetiletá žena procházela se svým psem Rokycanovou ulicí. Z Lomené ulice vyběhl cizí pes a okamžitě zaútočil na vedeného psa. Rozruch v ulici vzbudil pozornost místních obyvatel. Na pomoc okamžitě přispěchala jedna ze svědkyň události a společně s majitelkou psa se jim podařilo agresivního psa zahnat. Pes vzápětí utekl do jedné ze zahrad v Lomené ulici. Jak se strážníkům podařilo v evidenci psů zjistit, jednalo se o jeho bydliště. Žena ze sousedství na dotaz uvedla, že pes často pobíhá v okolních ulicích bez dozoru svého majitele. Majitele agresivního psa se strážníkům bohužel kontaktovat nepodařilo. Aby zabránili dalšímu možnému útěku psa, sami se postarali o zajištění brány na pozemek.

Jedenatřicetiletého majitele psa nyní čeká za přestupek podle zákona na ochranu zvířat proti týrání pokuta až 50 tisíc korun. K tomu bude muset nahradit náklady na veterinární ošetření zraněného psa.

Autor: Mgr. Věra Školková