Volně pobíhající pes v zahrádkářské kolonii zaměstnal strážníky hned dvakrát

V neděli dopoledne uvěznil v Husově kolonii volně pobíhající pes ženu v zaparkovaném vozidle. Žena, na kterou pes útočil, měla totiž z jeho divokého štěkání obavy. Na pomoc musela přivolat strážníky. Majitel psa si po příjezdu strážníků odvedl nejen psa, ale odnesl si i pokutu. Tím však potíže se psem nekončily. O několik hodin později totiž pes znovu utekl ze zahrady. Při vítání jeho známé jí přitom zranil drápy na rukou.

V neděli 9. září krátce po jedenácté hodině dopolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o volně pobíhajícím psovi do zahrádkářské kolonie v Žerotínově ulici. Žena ohrožená divoce štěkajícím psem se před ním musela ukrýt v zaparkovaném vozidle. Strážníkům se zakrátko podařilo kontaktovat majitele psa, který si psa převzal a uzavřel ho v nedaleké zahradě. Šestadvacetiletý muž z Mostecka si od strážníků vysloužil pokutu za porušení obecně závazné vyhlášky města.

Ve tři hodiny odpoledne vyjížděla hlídka městské policie znovu do Žerotínovy ulice na oznámení o dalším incidentu způsobeným volně pobíhajícím psem. Ten skákal radostí na ženu, kterou přitom drápy poranil na rukou. Strážníkům se i tentokrát podařilo během několika minut kontaktovat jeho majitele. Žena nechtěla událost nijak řešit, podstoupila jen domácí ošetření svého zranění. Šestadvacetiletý majitel psa si však od strážníků vysloužil další pokutu. K tomu bude muset zaplatit opakované vyšetření psa veterinárním lékařem.

Autor: Mgr. Věra Školková