Volně pobíhající pes poškodil vystavené zboží

Volně pobíhající labrador na Náměstí Přemysla Otakara II. způsobil v neděli dopoledne škodu na majetku jednomu z prodejců na vánočním trhu. Na látkové dekoraci v podobě kočky totiž vykonal svou potřebu. Majitelka psa však později odmítala jakoukoliv vinu za jednání svého psa. Poškozeného prodejce se naopak ještě snažila obvinit z napadení.

Ke konfliktu poškozeného prodejce s majitelkou volně pobíhajícího psa vyjížděla hlídka městské policie v neděli 17. prosince v půl jedenácté dopoledne. Prodejce, kterému pes způsobil škodu bezmála 600 korun, strážníkům popsal celou událost. Když k jeho stánku přiběhl volně pobíhající labrador a pomočil vystavenou dekoraci, snažil se dopátrat jeho majitele. Čtyřiatřicetiletá majitelka psa se dostavila o několik minut později. Když prodejce ženu konfrontoval s tím, co její pes způsobil, žena odmítala jakoukoliv vinu. Muž požadující náhradu škody proto na místo přivolal hlídku městské policie. Majitelka psa se po příjezdu strážníků na místo naopak snažila přesvědčit je o tom, že jí poškozený prodejce fyzicky napadl. To však vyvrátili přítomní svědci, kteří celé události přihlíželi.

Čtyřiatřicetiletá žena z Českých Budějovic se bude nyní zpovídat nejen z přestupku proti majetku, ale i z porušení obecně závazné vyhlášky města. V historickém jádru města se podle této vyhlášky smí pes pohybovat pouze na vodítku.

Autor: Mgr. Věra Školková