Viník dopravní nehody byl vypátrán díky kamerovému záznamu

Obsluha městského kamerového systému vypátrala viníka dopravní nehody, který v úterý 3. října poškodil dopravní značku na Lannově třídě.

V pátek 6. října strážníci nalezli na křižovatce ulic Lannova tř. a Jeronýmova ležící dopravní značku. Prostřednictvím městského kamerového systému se jeho obsluze podařilo vypátrat viníka dopravní nehody, která se stala v úterý 3. října krátce před sedmou hodinou ranní. Jednalo se o řidiče dodávky patřící společnosti, která v této lokalitě zásobuje jednu z prodejen. Řidič při couvání vozidlem srazil dopravní značku a následně z místa ujel.

Den poté, ve středu 4. října, spatřila obsluha městského kamerového systému stejné vozidlo. Jakmile řidič spatřil dotyčnou dopravní značku opřenou o zeď přilehlého domu, vystoupil a následně se ji snažil umístit na její původní místo. Tam skutečně vydržela až do pátku 6. října, kdy neodolala povětrnostním podmínkám. Tehdy strážníci zjistili, že dopravní značka skutečně nebyla poškozena pouze větrem, a poškození patky bylo způsobeno mechanickou silou.

V sobotu 7. října se strážníkům podařilo na Lannově třídě zastavit řidiče vozidla, který dopravní značku v úterý poškodil. Osmačtyřicetiletý muž nezapíral a ke svému činu se přiznal. Celým případem se nyní s využitím důkazních materiálů bude zabývat správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková