Vandalský kousek devatenáctiletého muže skončil nasazením pout a převozem na služebnu policie

Snaha o poškozování cizího majetku a vyvrácení dopravní značky skončilo pro devatenáctiletého muže nasazením pout a převozem na služebnu policie. Za přestupek proti majetku mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

V pondělí 7. června krátce před půlnocí vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o trojici osob procházející ulicí U Tří lvů, z nichž jedna kope do zaparkovaných vozidel a vyvrací dopravní značky. Strážníci zastihli nedaleko devatenáctiletého muže v doprovodu svého osmnáctiletého kamaráda a sedmnáctileté dívky. Žena, která událost oznamovala, označila za pachatele vandalského kousku přítomného devatenáctiletého muže. Ten právě vyvrátil dopravní značku a odnesl jí do blízkého parku. Oba jeho společníci měli svého kamaráda údajně od jeho jednání marně odrazovat. Vyvrácenou značku se poté snažili vrátit zpět na místo. Strážníci naštěstí nezjistili žádné škody na zaparkovaných vozidlech ani jiné další škody na majetku.

Jak se strážníci dozvěděli, trojice spolu strávila večer popíjením alkoholu. Pro sedmnáctiletou dívku případ skončil večer předáním do rukou jejího zákonného zástupce. Následovat bude pohovor s pracovníky oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Orientační dechová zkouška na alkohol provedená u devatenáctiletého muže, který měl na svědomí vandalský kousek, ukázala výsledek 1,87 ‰. Ten však v průběhu řešení události verbálně napadal strážníky a navzdory zákonným výzvám nadále narušoval veřejný pořádek. Strážníci ho nakonec v poutech převezli na Obvodní oddělení Policie ČR, kde ho předali do rukou policistů. Mladý muž se bude nyní zpovídat z přestupku proti majetku. Dalším šetřením případu se bude zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková