Vandala z jeho činu usvědčuje záznam z městské kamery

V pátek v půl osmé večer se chtěl jeden z členů početné skupiny ukázat před svými společníky vandalským činem. Kamera na Sokolském ostrově ho zachytila tehdy, když se rozeběhl a silou kopl do keramického odpadkového koše. Objemný koš nápor nevydržel, převrátil se a jeho obsah se vysypal kolem. Nikdo z nich se však nad tímto činem nepozastavil  a vzápětí všichni odešli. Strážníkům, kteří okamžitě vyjížděli na místo, se mezitím skupina ztratila v ulicích města.

Obsluze městského kamerového systému se však dotyčného vandala podařilo opět nalézt v půl desáté večer, kdy se se svými společníky znovu vrátil na Sokolský ostrov. Strážníci byli tentokrát úspěšní. Díky záznamu z kamery se podařilo identifikovat přítomného pachatele, který se pokusil o poškození odpadkového koše. Byl jím osmnáctiletý muž z Českých Budějovic. Mladý muž však čelil obvinění z přestupku s klidem a zapřel, že by na tomto místě v uvedenou dobu vůbec byl.

Důkaz jeho vandalismu ve formě kamerového záznamu bude nyní sloužit v řízení o přestupku před správním orgánem. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli pokuta až do výše 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková