V neděli strážníci předali do rukou policistů dva celostátně hledané muže

V neděli během odpoledních a večerních hodin si strážníci připsali další úspěch při vypátrání dvou celostátně hledaných osob.

Krátce po třetí hodině odpolední vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži ležícím za garážemi v Krumlovské ulici. Spícího muže strážníci probudili a jali se zjišťovat, proč se muž uchýlil právě sem. Jak brzo zjistili, muž měl ke skrývání velice dobrý důvod. Kontrolou jeho totožnosti totiž zjistili, že po osmatřicetiletém muži z Táborska bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníci ho následně převezli na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října, kde ho předali do rukou policistů k dalšímu opatření.

Dalšího muže v hledáčku Policie ČR strážníci nalezli po osmé hodině večerní u Švábova Hrádku. Dvaačtyřicetiletý muž z Táborska nenastoupil do výkonu trestu, který si měl odpykávat ve věznici v Českých Budějovicích. Místo toho se rozhodl ukrývat v budově starého výměníku, kam zavítá málokdo. Muž skončil v rukou policistů na obvodním oddělení Policie Čtyři Dvory, kteří ho vzápětí dodali do českobudějovické věznice.

Autor: Mgr. Věra Školková