V baru se poprali dva bratři, museli zasáhnout strážníci

Noční barovou potyčku řešili ve čtvrtek nad ránem českobudějovičtí strážníci. Jeden z aktérů skončil v poutech. Ani po příjezdu strážníků totiž nehodlal ustoupit. Ukázalo se, že se jedná o bratrskou roztržku.

Ve čtvrtek 11. července v půl čtvrté ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o potyčce dvou mužů do jednoho z barů v Kněžské ulici. Strážníci na místě zastihli útočníka sklánějícího se nad ležícím mužem. Stojící muž se právě chystal k dalšímu úderu a ani na opakované výzvy strážníků, aby svého jednání zanechal, nehodlal od svého záměru ustoupit. O několik vteřin později skončil v poutech. Strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o dva bratry. Čtyřiadvacetiletého muže údajně napadl jeho o sedm let starší bratr zavřenou pěstí. Důvod napadení se však strážníci nedozvěděli. U obou aktérů proto následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Útočník nadýchal 2,80 ‰ alkoholu, u jeho mladšího bratra ukázal přístroj na měření alkoholu v dechu výsledek 2,09 ‰. S ohledem na spáchání přestupku proti občanskému soužití mezi osobami blízkými byli oba muži poučeni o možnosti dalšího postupu. V případě, že poškozený oznámí spáchání přestupku příslušnému správnímu orgánu, pachateli hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Napadený muž naštěstí nebyl viditelně zraněn a lékařské ošetření odmítl.

Pro staršího z bratrů však tímto případ neskončil. Zbytek noci strávil pobytem na lůžku protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice.

Autor: Mgr. Věra Školková